اسپری آب مرطوب کننده بیو آکوا

عصاره بلوبری یک لیفت کننده طبیعی است که جوانسازی در لایه های عمیق پوست را انجام میدهد و آنتی اکسیدان موجود در بلوبری روند پیری را کند میکند، محصول را تقریبا از فاصله ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتری صورت اسپری کنید، با توجه به بافت سبک آن سریع روی پوست جذب میشود.

اسپری آب بیو آکوا یکی از بهترین لیفت کننده های طبیعی در بازار میباشد.

 

چند توضیح مختصر درباره ی خواص بلوبری برای پوست

 

خواص بلوبری برای پوست صورت و بدن

سلامت پوست صورت و بدن شما بسیار به سلامت کلی بدنتان مرتبط است. نتایج تحقیقات علمی ثابت کرده‌اند که مصرف بلوبری به شکل خوراکی می‌تواند مشکلات پوستی متعددی را برطرف کند. علاوه بر این، استفاده از بلوبری به شکل موضعی نیز می‌تواند پوست آسیب دیده و یا پوست مستعد بروز آکنه را ترمیم کند.

 

کاهش علائم پیری با مصرف بلوبری

وجود رادیکال‌های آزاد در پوست صورت و بدن منجر به ایجاد آسیب‌های شدید پوستی می‌شود. این مسئله نیز به خودی خود می‌تواند منجر به بروز علائم اولیه پیری پوست، از جمله ایجاد چین و چروک، خشک شدن پوست، و لکه‌های پوستی حاصل از بالا رفتن سن بشود. یکی دیگر از علائم پیر شدن پوست نیز ایجاد رگ‌های واریسی و رگ‌های تار عنکبوتی روی پوست است. رگ‌های واریسی و رگ‌های تار عنکبوتی، رگ‌های خونی‌ای هستند که به سطح پوست بدن ما بیش از حد نزدیک هستند و در نتیجه، خیلی راحت می‌توانیم آن‌ها را ببینیم. زمانی که دیواره‌‌ی رگ‌های ما تضعیف می‌شود، اینطور به نظر می‌رسد که پوست بدنمان دارای لکه‌هایی است.

 

چرا خواص بلوبری برای بهبود این شرایط موثر است؟

مصرف بلوبری به طور منظم می‌تواند به کاهش علائم پیری در بدن ما کمک کند. این میوه خوش طعم و مفید منبعی غنی از آنتی اکسیدان‌ها است و در نتیجه، جزو غذاهای با ارزش دسته‌بندی می‌شود. آنتی اکسیدان‌ها مولکول‌هایی هستند که اکسیداسیون مولکول‌های دیگر بدن را مهار می‌کنند. اکسیداسیون، فرآیند از دست دادن الکترون‌ها در یک مولکول است که منجر به تولید رادیکال‌های آزاد می‌شود. رادیکال‌های آزاد می‌توانند به سلول‌های بدن ما آسیب برسانند و یا حتی آن‌ها را به طور کلی از بین ببرند. آنتی اکسیدان‌ها نسبت به رادیکال‌های آزاد واکنش نشان می‌دهند و از آسیب رسیدن به سلول‌های بدن ما جلوگیری می‌کنند.

یک فنجان بلوبری می‌تواند حاوی ۱۳،۴۲۷ آنتی اکسیدان، و مواد مغذی دیگری از جمله ویتامین A و C و همچنین فلاونوئیدها باشد.

فیتوکمیکال‌ها و آنتی اکسیدان‌های موجود در بلوبری به خنثی کردن عمل رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند. این مسئله نیز به خودی خود از ایجاد آسیب بیشتر در سلول‌های بدن ما جلوگیری می‌کند.  علاوه بر این، این مواد برای تقویت رگ‌های خونی و ترمیم مویرگ‌های شکسته در بدن نیز مفید هستند.

 

مصرف بلوبری در جهت کاهش علائم پیری

بلوبری را می‌توان به عنوان یک جایگزین برای محصولات مراقبت از پوست مبتنی بر مواد شیمیایی استفاده کرد. یک ماسک تونینگ خانگی که با استفاده از بلوبری تازه درست می‌شود، و یک بار در طول هفته روی پوست قرار می‌گیرد، می‌تواند به طور قابل توجهی میزان آسیب‌های پوستی را کاهش دهد.

 

حسین قاسمی
ژانویه 22, 2020
برچسب ها :